İskonto Kısıtlama

WOLVOX ERP kullanıcılarına iskonto kısıtlaması tanımlayarak belirlediğiniz oranlar dışında iskonto yapmalarını engelleyebilirsiniz.

  • Kısıtlama tanımlarını sadece belirlediğiniz carilere ve belirlediğiniz stoklar bazında uygulayabilirsiniz. 
  • Gelişmiş iskonto sistemi kullanmak istiyorsanız, detaylı bilgi almak içintıklayınız.
PersonelKısıtlama tanımını oluşturacağınız personeli seçim yapabileceğiniz alandır.
Kısıtlama ŞekliToplam tutar ve hareket bazında kısıtlama oluşturabilirsiniz. İlgili seçimi bu alandan yapabilirsiniz.
Cari Bilgileriİskonto kısıtlaması oluşturacağınız cariyi belirleyebilirsiniz. Eğer yaptığınız tanımlamanın tüm carilerde geçerli olmasını istiyorsanız, bu alandan herhangi bir seçim yapmanıza gerek yoktur.
Toplam Tutar / Maksimum İskonto OranıToplam tutar seçimini yapmanız durumunda seçim yaptığınız cariye ait iskonto uygularken sistem fatura, irsaliye vb modüllerde hareketlerin iskonto ortalamasını baz alarak ortalama rakam burada belirttiğiniz maksimum rakamı geçmiyorsa iskonto yapılmasına izin verecektir. Örneğin faturanızda 2 kalem ürün varsa ve bir kaleme %10, diğer kaleme %35 iskonto uygulamışsanız iskonto ortalaması % 22,5 olacaktır. 
Hareket Bazında / Stok BilgileriHer stok kalemi için maksimum belirttiğiniz oranda iskonto uygulanır.
Stok BilgileriHangi stoğa maksimum yüzde kaç iskonto yapılabileceğini bu alandan stoklarınızı listeye ekleyerek belirleyebilirsiniz. Dilerseniz grup, ara grup, alt gurup, marka ve modele göre de iskonto kısıtlamaları oluşturabilirsiniz. Bunun için gruplanacak alanlar kısmından kullanmak istediğinizi seçim yapabilirsiniz.